środa, 9 lipca 2014

Międzynarodowy projekt „Skąd ty jesteś? Odkrywanie kulturowych korzeni, oraz poszukiwanie współczesnych inspiracji dla edukacji”.

Chcieliśmy poinformować, że „Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56” w 2014 roku, bierze udział w międzynarodowym projekcie.

Projekt nosi tytuł „Skąd ty jesteś? Odkrywanie kulturowych korzeni, oraz poszukiwanie współczesnych inspiracji dla edukacji”.

Projekt rozpoczyna się w lipcu, a jego zakończenie przewidziane jest na listopad 2014 roku.

Kraje, które zostały objęte programem to: Włochy, Francja, Irlandia i Norwegia.

Zespół autorek projektu tworzą: Anna Mrozińska – Szmajda, Katarzyna Szpilkowska i Iwona Pietrzak.

Projekt związany jest z prezentacją współczesnych osiągnięć kultury polskiej, na przykładzie najlepszych polskich książek dla dzieci.

Współczesna polska książka dla dzieci stoi na bardzo wysokim poziomie i doceniana jest na świecie – zarówno pod względem literackim, jak i graficznym. Zdobywa nagrody w prestiżowych konkursach.

Dzięki projektowi dzieci uczące się w szkołach polonijnych, będą miały możliwość obcować z aktualną kulturą polską w pełnym jej spektrum.
Biblioteki szkół polonijnych, powiększymy o zbiory współczesnych polskich książek dla dzieci. Obok klasyki uczniowie będą mogli cieszyć się współczesnymi pozycjami książkowymi. Pragniemy, aby stały się one punktem wyjścia do zabawy i nauki.
Polska literatura dziecięca, może stanowić również olbrzymią pomoc dla dorosłych, w trudnych momentach procesu edukacyjnego i wychowawczego.

Dorośli adresaci projektu otrzymają profesjonalne materiały szkoleniowe do książek.
Specjalnie przygotowane scenariusze wraz z opisami pokażą szczegółowo, jak daną książkę można wykorzystać w procesie edukacyjnym. Kadra szkoleniowa uczestnicząca w projekcie, składa się ze specjalistów mających wieloletnie doświadczenie i wykształcenie kierunkowe.

Przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne o współczesnej polskiej książce dla uczniów, oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

Przypomnimy polskie tradycje, zwyczaje i obrzędy. Wrócimy do kulturowych korzeni.
Warsztaty edukacyjne pozwolą zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę z zakresu tradycyjnego rzemiosła artystycznego.

Adresatami projektu są dzieci, które uczęszczają do szkół polonijnych, oraz ich rodziny i nauczyciele.

Programem chcemy objąć około 700 osób, jako bezpośrednich i pośrednich odbiorców projektu.
W przyszłości ta liczba ma szansę się powiększyć.




Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r”.

The project is co-financed from the funds granted by the Ministry of Foreign Affairs in the competition for the public task "Cooperation with Polish Diaspora and Poles Abroad in 2014”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz