piątek, 28 listopada 2014

Irlandia - wspólny dom


Pierwsze skojarzenie na myśl o Irlandii to swoboda, bezpośredniość i serdeczność.
Dla każdego jest tu miejsce, każdy ma prawo być sobą, bez póz i zadęcia.
Atmosfera jak w domu. Również w Polskiej Szkole w Dundalk.
Tu, jak zwykle, wszystkie dzieci uczestniczyć mogły w proponowanych przez nas warsztatach. Spotkały się z książkami obrazowymi Iwony Chmielewskiej oraz spróbowały swoich sił w tworzeniu tradycyjnych ( i nie tylko) wycinanek.
Otwarte, ciekawe, chętne do współpracy dzieciaki, ładnie mówiące po polsku, to wymarzeni partnerzy do działania.
Serdeczna atmosfera panująca w szkole to zasługa nauczycieli-zaangażowanych, aktywnych, przejętych swoją misją, ludzkich.
To dzięki nim dzieciaki chcą podejmować dodatkowy obowiązek, jakim jest kolejny dzień nauki w szkole, tym razem polskiej.
Dla dorosłych, nauczycieli oraz dla rodziców odbyło się laboratorium, prezentujące wielki potencjał tkwiący we współczesnych polskich książkach oraz możliwości jego wykorzystania w wychowaniu dzieci.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za to że zechciano nas przyjąć, że zrobiono to z sercem i za to co otrzymałyśmy.
Bo z każdą kolejną podróżą rośnie wrażenie, że to co próbujemy zasiać, rośnie szybko i wraca do nas wielokrotnie pomnożone!
Dziękujemy Polskiej Szkole w Dundalk! 
Więcej o projekcie tutaj.


 

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r”.

The project is co-financed from the funds granted by the Ministry of Foreign Affairs in the competition for the public task "Cooperation with Polish Diaspora and Poles Abroad in 2014”.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz